A
A A A
a A

2018 წლის 28 ოქტომბრის საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის ცესკოში რეგისტრირებული ადგილობრივი დამკვირვებელი ორგანიზაციები

1.„კავშირი საერთო-სამოქალაქო მოძრაობა მრავალეროვანი საქართველო“ - თავმჯდომარე არნოლდ სტეფანიანი (განკარგულება №162/2018 - 03.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 307

2.„ევროპულ-ქართული ინსტიტუტი“ - ინსტიტუტის აღმასრულებელი დირექტორი შალვა ჩხეიძე (განკარგულება №163/2018 - 03.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 10

3.„დემოკრატიულ ინიციატივათა საერთაშორისო ცენტრი“ - გამგეობის თავმჯდომარე მერი კაპანაძე (განკარგულება №164/2018 - 03.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 30

4.„განვითარებისა და დემოკრატიის ცენტრი“ - აღმასრულებელი დირექტორი ქეთევან ჩაჩავა (განკარგულება №165/2018 - 03.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 70

5.„საზოგადოებრივი დამცველი“ - თავმჯდომარე ირინა ფუტკარაძე (განკარგულება №166/2018 - 03.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 16

6.„ინსტიტუციური განვითარებისა და მონიტორინგის ცენტრი“ - თავმჯდომარე მიხეილ ჭიღლაძე (განკარგულება №167/2018 - 03.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 20

7."სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება" (ISFED) - აღმასრულებელი დირექტორი მიხეილ ბენიძე (განკარგულება №173/2018 - 07.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 1030

8."საქართველოს დემოკრატიული პრინციპებისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის კავშირი" - კავშირის თავმჯდომარე დავით ლილუაშვილი (განკარგულება №174/2018 - 07.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 7

9."საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია" - თავმჯდომარე სულხან სალაძე (განკარგულება №177/2018 - 10.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 408

10.„ახალი თაობა დემოკრატიული არჩევნები“ - თავმჯდომარე გია გარსევანიშვილი (განკარგულება №178/2018 - 10.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 21

11.„ახალი თაობა დემოკრატიული საქართველოსათვის“ - თავმჯდომარე ტატიანა ხოხიაშვილი (განკარგულება №179/2018 - 10.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 64

12.„სამოქალაქო საზოგადოების და დემოკრატიის განვითარების ცენტრი“ - ცენტრის დირექტორი ვლადიმერ ბოჟაძე (განკარგულება №180/2018 - 10.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 6

13.„ერთსულოვნება საზოგადოების უფლებებისათვის“ - თავმჯდომარე მიხეილ ანდღულაძე (განკარგულება №181/2018 - 10.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 553

14.„საქართველოს პროფესიული განათლებისა და კვალიფიციური კადრების მომზადების მუშაკთა და სტუდენტთა პროფესიული კავშირი“ - თავმჯდომარე დანიელ დავითაშვილი (განკარგულება №182/2018 - 10.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 68

15."მომავლის ნათება" - თავმჯდომარე ნოდარ ალადაშვილი (განკარგულება №187/2018 - 13.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 14

16."სამოქალაქო ალიანსი განვითარებისთვის" - თავმჯდომარე ირაკლი შეთეკაური (განკარგულება №188/2018 - 13.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 1034

17.„სამოქალაქო განვითარების საერთაშორისო ქსელი“ - თავმჯდომარე შმაგი ჩოხელი (განკარგულება №194/2018 - 16.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 20

18.„ახალი ხედვა-საქართველო“ - გამგეობის თავმჯდომარე გიგა ნასარიძე (განკარგულება №195/2018 - 16.08.2018)

19.„საქართველოს ახალგაზრდა ინტელექტუალთა გაერთიანება - ლაზარე“ - თავმჯდომარე ჯონი კვარაცხელია (განკარგულება №196/2018 - 16.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 40

20.„ადვოკატთა და იურისტთა საერთაშორისო ობსერვატორია“ - თავმჯდომარე გრიგოლ გაგნიძე (განკარგულება №197/2018 - 16.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 2926

21.„ამერიკის მხარდამჭერთა ლიგა“ - პრეზიდენტი ირაკლი კიკიანი (განკარგულება №198/2018 - 16.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 474

22.„ახალგაზრდული ცენტრი-ჩვენი თაობა 1921“ - თავმჯდომარე ლევან ალუღიშვილი (განკარგულება №200/2018 - 16.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 33

23."საქართველოს ერთიან ახალგაზრდათა კავშირი" - თავმჯდომარე გიორგი დიღმელაშვილი (განკარგულება №202/2018 - 22.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 591

24."მოძრაობა საქართველოს ერთობისა და გაერთიანებისთვის" - თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებელი ნანა ქირია (განკარგულება №203/2018 - 22.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 537

25."საქართველოს კონსტიტუციურ-დემოკრატთა ასოციაცია" - თავმჯდომარე ირაკლი ტორონჯაძე  (განკარგულება №206/2018 - 22.08.2018)

26."ანალიტიკური საერთაშორისო დემოკრატიული ინსტიტუტი" - დირექტორი ეკა ჩაჩანიძე (განკარგულება №207/2018 - 22.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 2426

27."საქართველოს პარლამენტართა საზოგადოება" - თავმჯდომარე მანანა ჯებაშვილი (განკარგულება №208/2018 - 24.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 465

28."ახალგაზრდები ევროპული მომავლისთვის" - თავმჯდომარე მანანა ანდღულაძე (განკარგულება №209/2018 - 24.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 527

29."მწვანე დედამიწა" - დირექტორი ნუგზარ მელაძე (განკარგულება №210/2018 - 24.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 110

30."კლუბი თავისუფალი ზონა" - აღმასრულებელი დირექტორი კობა ხაბაზი (განკარგულება №214/2018 - 24.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 95

31."საერთაშორისო გამჭვირვალობა-საქართველო" - აღმასრულებელი დირექტორი ეკა გიგაური (განკარგულება №216/2018 - 27.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 479

32."მრავალეთნიკური ერთობა" - თავმჯდომარე ნინო მინასიანი (განკარგულება №217/2018 - 27.08.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 149

33."გურიის განვითარების ასოციაცია" - თავმჯდომარე თამარ მჟავია (განკარგულება №225/2018 - 01.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 4

34."განვითარებისა და დემოკრატიის რეგიონალური ცენტრი" - თავმჯდომარე თინათინ ბასილაშვილი (განკარგულება №226/2018 - 01.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 3

35."ქალთა ორგანიზაცია ბაზალეთი" - პრეზიდენტი ნინი ხეხელაშვილი (განკარგულება №232/2018 - 05.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 2

36."ინიციატივა სამოქალაქო საზოგადოებისათვის“ - თავმჯდომარე ნანა ფირცხალაიშვილი (განკარგულება №233/2018 - 05.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 2934

37."კავშირი 21-ე საუკუნე“ - თავმჯდომარე თამარა ალექსიძე (განკარგულება №234/2018 - 05.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 3174

38."ქართული ორდენი“ - თავმჯდომარე ზურაბ გრიგალაშვილი (განკარგულება №241/2018 - 10.09.2018)

39."ვეტერანთა არასამთავრობო ორგანიზაცია ძლიერი ერთიანი საქართველო“ - თავმჯდომარე ვაჟა ცეცაძე (განკარგულება №242/2018 - 10.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 309

40."ახალი სიტყვა“ - თავმჯდომარე ნინო ჩარკვიანი (განკარგულება №243/2018 - 10.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 100

41."სიმართლის რწმენა“ - თავმჯდომარე გაიოზ ჩარკვიანი (განკარგულება №253/2018 - 15.09.2018)

42."მონიტორინგის ცენტრი-მედიატორი“ - თავმჯდომარე გიორგი ბიჩინაშვილი (განკარგულება №263/2018 - 20.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 32

43.„კარგი მმართველობის ინსტიტუტი“ - აღმასრულებელი დირექტორი ირაკლი ხორბალაძე (განკარგულება №264/2018 - 20.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 1

44.„ადამიანთა უფლებათა დაცვის საერთაშორისო თანამეგობრობა“ - აღმასრულებელი დირექტორი დიანა ეგანიანი (განკარგულება №265/2018 - 20.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 421

45.„პოლიტიკისა და სამართლის ობსერვატორია“ - თავმჯდომარე ლაშა დიაროვი (განკარგულება №271/2018 - 25.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 92

46.„ქართული ემიგრაციისა და დიასპორის ინსტიტუტი“ - თავმჯდომარე ნონა მაჭარაშვილი (განკარგულება №273/2018 - 25.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 22

47.„რეფორმებისა და სამოქალაქო განვითარების ცენტრი“ - პრეზიდენტი ბესიკი ექსეულიძე (განკარგულება №274/2018 - 25.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 9

48.„მომავლის იმედი 2016“ - თავმჯდომარე ბელა ასანიძე (განკარგულება №279/2018 - 28.09.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 5

49.„სოციალურ-პოლიტიკური განვითარების ცენტრი“ - თავმჯდომარე ნინო ჩარკვიანი (განკარგულება №280/2018 - 28.09.2018)

50.„სამოქალაქო მრჩეველთა საზოგადოებრივ საბჭო“ - თავმჯდომარე ანა პაპიანი (განკარგულება №287/2018 - 03.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 14

51.„თავისუფალი რჩევანი“ - თავმჯდომარე მანანა ბიწაძე-მიქელაძე (განკარგულება №288/2018 - 03.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 12

52.„პოლიტიკური კვლევების ინსტიტუტი“ - თავმჯდომარე თამარ კიკნაძე (განკარგულება №289/2018 - 03.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 20

53.„ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ - თავმჯდომარე გიორგი ნანუაშვილი (განკარგულება №291/2018 - 05.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 30

54.„ახალგაზრდა თაობა“ - თავმჯდომარე დავით დონერიანი (განკარგულება №299/2018 - 08.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 69

55.„აპრიორი“ - თავმჯდომარე ბესიკი შენგელია (განკარგულება №300/2018 - 08.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 162

56.„ყოფილი პოლიტპატიმრები - ადამიანის უფლებებისათვის“ - თავმჯდომარე ნანა კაკაბაძე (განკარგულება №305/2018 - 10.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 1528

57.„შეიარაღებული ძალების სამოქალაქო კონტროლის ჯგუფი“ - აღმასრულებელი დირექტორი დავითი ნემსაძე (განკარგულება №306/2018 - 10.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 4

58.„სამოქალაქო ჩართულობის ცენტრი“ - გამგეობის თავმჯდომარე ლაშა გიორგაძე (განკარგულება №323/2018 - 17.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 14

59.„დემოკრატიული ცვლილებების ცენტრი“ - გამგეობის თავმჯდომარე ირაკლი მჭედლიძე (განკარგულება №336/2018 - 21.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 3

60.„ჰაბი-საქართველო“ - გამგეობის თავმჯდომარე ლაშა ფარულავა (განკარგულება №337/2018 - 21.10.2018)

61.„საქართველოს მომავლის აკადემია“ - აღმასრულებელი დირექტორი ალექსანდრე ზიბზიბაძე (განკარგულება №338/2018 - 21.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 26

62.„მომავლის არჩევანი“ - დირექტორი ირაკლი ებანოიძე (განკარგულება №339/2018 - 21.10.2018) დამკვირვებელთა რაოდენობა - 379